Шкільні новини

ПАМ’ЯТІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого 2020 року у Рудня-Почаївському НВК відбулися заходи до Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. По класах класні керівники  провели години спілкування «Величний подвиг в ім’я людства», де учні читали вірші, переглядали відеосюжети, присвячені Героям Небесної Сотні. У шкільній бібліотеці оформлена  фотодокументальна і книжкова  виставка «Небесна сотня. Герої нашого часу». У холі школи проведена лінійка «Пам’яті Небесної Сотні» на згадку про загиблих під час Революції Гідності. Завершились заходи, приурочені шостій річниці розстрілів на Майдані, хвилиною мовчання.
НОВОРІЧНЕ КАФЕ
Новий рік – це яскраве, урочисте і веселе свято. Хай надія і віра в себе і свої сили надихає на здійснення найзаповітніших  мрій.
Напередодні канікул, 27 грудня 2019 року, у НВК відбулося Новорічне свято для учнів 6-11 класів. Новорічне свято проходило в імпровізованому новорічному кафе,  де учні показали справжні таланти, у вигляді сценок, цікавих історій, танців та пісень. Діти отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій, проявили увагу, спритність, ерудованість у конкурсах та вікторинах.
ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
Традиційним заходом для Рудня-Почаївського НВК є проведення Дня відкритих дверей, який і цього року проводиться в кожному класі впродовж листопада та грудня. Даний захід – новий формат співпраці з батьками проводиться з метою доступності, відкритості та прозорості освітнього процесу. Цей вид роботи потребує єдності школи, батьків, учнів, сприяє згуртуванню шкільного колективу. Красні керівники обрали тематику Дня відкритих дверей залежно від віку і потреб класного колективу: батьківські уроки, тренінги, родинні гостини, зустрічі з людьми цікавих професій.
ЗУСТРІЧ З НАДІЄЮ ВЕЧОРКО
Кожна пора року по-своєму унікальна для творчості. Святкові грудневі дні – чудовий спосіб створення доброї, світлої, надихаючої атмосфери. Таке свято для душі й зібрало 20 грудня в стінах Рудня-Почаївського НВК усіх шанувальників поетичного слова на захід під назвою «Творча палітра поета». Зібрались, щоб зустрітися з людиною, яку природа і батьки обдарували неоціненним багатством – багатогранним талантом.
Присутні мали нагоду поспілкуватися і послухати власні поезії Надії Вечорко, яка народилася в с.Іванівка, навчалася в Рудня-Почаївській ЗОШ. На даний час проживає в м.Радивилів. Ліричні рядки цієї майстрині  слова не залишили байдужими слухачів. Поезія Надії Петрівни особлива, мова співуча, а проблеми, які вона порушує, хвилюють душу кожної людини. Її творча палітра досить різноманітна. В поезіях звучать вічні теми кохання, жіночності, краси а також болючі теми Майдану, гібридної війни з Росією. Та чарують серце і бентежать душу вірші про маму. Це діалог суму, діалог любові, діалог ніжності діалог звіту життя.
На захід була запрошена Ученко Софія Антонівна – вчителька української мови і літератури, класний керівник Надії Петрівни. Софія Антонівна нині перебуває на заслуженому відпочинку та і досі вболіває за своїх учнів, колег, рідну школу. Вона поділилася спогадами про нелегку вчительську долю та дала мудрі поради.
Заключним акордом і, водночас, приємною несподіванкою для кожного з учасників свята став подарунок від Надії Петрівни – прекрасне виконання нею її авторських пісень.
Гарні спогади залишила зустріч, яку організувала шкільний бібліотекар Олена Процик.
СВЯТО МИКОЛАЯ
Святий Миколай завітав до Рудня-Почаївського НВК. Казкове дійство підготували учні 1-5 класів, завдяки творчим задумам класних керівників: Кирилюк С.В., Легконець О.В., Хільніцької В.В., Лінник Г.І., Завадської В.І., вчительки музичного мистецтва Галяс О.Д., педагога-організатора Олефір Т.І.
УКРАЇНСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ
13 грудня в Україні відзначають День святого Андрія. Учні 9 і 10 класів запросили всіх на українські вечорниці.  Дівчата і хлопці ворожили, співали українських пісні, веселилися, пригощали варениками.
 
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, що є вирішальними і доленосними в його житті. Таким періодом для української історії стали події листопада 2013 – лютого 2014 року. Ми повинні пам’ятати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти.
21 листопада 2019 року у Рудня-Почаївському НВК була проведена тематична лінійка «Україна – гідна свободи». Учні переглянули та обговорили документальні фільми «Острів Небайдужих» і «Переломний момент». У класах пройшли Уроки мужності до Дня Гідності та Свободи. Також школярі відвідали виставку в музеї  школи «Воїнам АТО присвячується …». У шкільній бібліотеці діяла тематична виставка «Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні».


ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ
З метою формування в учнів чіткого уявлення про толерантність,  потребу  поважати культуру та традиції інших націй, у Рудня-Почаївському НВК проходив Тиждень толерантності. У школі були проведені  Уроки толерантності,  анкетування «Чи толерантна ти людина», тренінг «Планета толерантності: мистецтво жити гідно»
Учні початкових класів залюбки взяли участь в акціях  «Сходинки толерантності» та «Малюємо веселку». Школярі та працівники школи охоче відповідали на запитання «Чи живе у моїй школі толерантність?». Завжди звучала позитивна відповідь. Не залишило нікого байдужими  прослуховування музики різних народів світу.
ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
З 4 по 8 листопада 2019 року в  Рудня-Почаївському НВК пройшов Тиждень української мови та літератури. Упродовж тижня  в стінах школи на перервах звучало поетичне слово український авторів («Золоте серце української – батьківської та материнської…»).
Учні закладу  мали змогу потрапити на книжкове дефіле «Читаймо українське», на відеолекторій «З історії української писемності та мови»  та переглянути відеофільм «Наталка Полтавка».
Класні керівники 1-4 класів провели розважально-пізнавальну гру «Знай, люби і бережи!», а учителі-філологи – інтелектуальну гру-конкурс «Хто зверху?» і мовознавчий квест «Пригоди в країні чарівних слів».  Було створено мовознавчу афішу «Вивчай! Знай! Рідну мову люби, поважай!».
8 листопада учні й вчителі школи взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті єдності.
Посвята п’ятикласників у козачата
Кожен навчальний заклад має свої традиції та звичаї. Не є винятком  і Рудня-Почаївський НВК. Одна з таких традицій - посвята п’ятикласників у козачата.
Цього року посвята відбулася не на території школи, а у селі Пляшева,  у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви».
Юним козачатам провели екскурсію по заповіднику, де учні  ознайомились з історією Берестецької битви, з життям козаків, їх заповідями, побутом та звичаями. А потім пройшла урочиста посвята.
Це справді велике свято для  школярів, адже тепер вони стали юними захисниками нашої країни та її майбутньою гордістю.
ФЕСТИВАЛЬ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ
Уже вчетверте в Рудня-Почаївському НВК було проведено фестиваль патріотичної пісні. Захід проводиться з метою патріотичного виховання учнів, формування громадянської та національної свідомості засобами мистецтва, вшанування мужності та героїзму сучасних захисників України.
Учні  школи на належному рівні підготувалися до заходу. Адже українська пісня — це частина духовного життя народу, і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку.
ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ
У перший тиждень жовтня наша школа  урочисто відзначала День вчителя.
В актовій залі зібрався весь педагогічний колектив, а учні підготували чудові концертні номери й привітання. На розсуд глядача були представлені веселі сценки з учнівського життя, в яких брали участь учні 9 та 11 класів.    
День самоврядування пройшов на вищому рівні: загальношкільна лінійка, представлення директора НВК, заступника, класних керівників, після чого всі учні розійшлися по класах на уроки.
Тиждень фізичної культури і спорту
З метою пропаганди  здорового способу життя з 02.09. по  08.09.2019 року в  Рудня-Почаївському НВК проходив Тиждень фізичної культури і спорту. Під час проведення Тижня  робота вчителів була спрямована на:виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя;придбання необхідних знань в сфері фізичної культури і спорту;виховання  колективізму  і взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного  азарту,  взаємовиручки і підтримки.
З азартом і завзяттям проходили змагання!
Було проведено «веселі» естафети для школярів 1-4 класів, де в запеклій боротьбі перемогу здобули учні 2 і 4 класів.
Серед школярів 5-7 класів пройшов турнір з футболу, учнів 8-11 класів -турнір з волейболу.  Класні керівники провели бесіди  «Стань в ряди  олімпійців». Тиждень завершився товариською зустріччю з футболу учнів Рудня-Почаївського НВК і Козинського колегіуму.  
ДЕНЬ ЗНАНЬ 2019
       Ось і настало довгоочікуване свято – День знань! Воно незабутнє  своєю святковою атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками, свіжістю оновлених класів і, звичайно, першим дзвоником. І хоча свято початку нового навчального року розділили всі його учасники, найбільш хвилюючим воно було, безперечно, для першокласників і випускників.
Шевченківські дні
Перший  тиждень березня  у нашому НВК   був багатий на заходи, присвячені вшануванню пам’яті Тараса Шевченка. 
Вчителі української мови та літератури провели інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко», літературну вікторину «Невідомі факти про життя та творчість митця». Школярі із задоволенням взяли участь у конкурсі учнівських проектів «Я відкриваю Шевченка». Цікавою була  екскурсія у шкільному музеї «Шевченко і наш край».  Класні керівники провели години спілкування. Шкільний бібліотекар презентувала книжковий вернісаж «Постать, що єднає Україну».
Завершенням Шевченківських днів стала літературно-музична композиція «Наша дума, наша пісня…», підготовлена учнями 7 класу.
Заходи протидії булінгу в НВК
 

                 Наказ                                          №170
                    
З 25.02.2019р по 01.03.2019р  у Рудня – Почаївському НВК пройшов тиждень Профорієнтації.
Вибір професії — невід’ємний етап у житті кожного, хто здатний працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів, обрати свій, єдиний. І справді, дуже нелегко розібратися у такому великому розмаїтті професій. Традиційно в березні місяці кожного навчального року з метою підготовки та допомоги школярам у виборі майбутньої професії в нашій школі проходить тиждень професійної орієнтації учнів. В рамках Тижня профорієнтації було проведено низку заходів для школярів.
Тиждень розпочався виставкою тематичної літератури у шкільній бібліотеці, а також проведенням класними керівниками 1-11 класів ярмарки професій(популяризації професії кухаря, продавця; складання бізнес сітки купівлі продажу).
З школярами 5-11 класів практичний психолог закладу Курбанова Оксана Василівна провела обговорення на тему «Твоє життя – твій особистий вибір».
Для старшокласників відбувся показ відеороликів «Вибір майбутньої професії і її вплив на подальше життя».
З вихованцями закладу дошкільної освіти  проведено розвивальні заняття «Професії в дитячому садку» і «Пограємо в професії».
Учні 9-11 класів були залучені до проведення квесту «Професії у нашому житті». Квест виявився дуже цікавим для учнів, адже всі вони з бажанням прагнули здобути перемогу, тому активно  виконували завдання на відповідних станціях.
Впродовж тижня у закладі був оформлений інформаційний куточок «Стратегія успіху або як обрати професію». У куточку були представлені професії різних типів, діагностичні методики, прислів’я та приказки про працю. Під час проведення Тижня профорієнтації учні дізналися чимало нового про широкий світ професій. І ким би вони не мріяли стати, яку б професію собі не обрали, кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно та вміло.
Тож хай майбутні професії наших школярів принесуть їм радість, моральне й духовне задоволення, адже вдало обрана професія – ключ до успіху.
Міжнародний день рідної мови
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і у Рудня-Почаївському НВК.  Цього дня  проводилися  різноманітні заходи та виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.
  Шкільний бібліотекар  Процик О.Ф. презентувала виставку «До мови серцем доторкнись». 
Вчителі початкових класів  провели конкурси скоромовок-спотиканок на уроках читання «Хто зможе повторити», класні керівники – години спілкування  «Мова- ім’я народу, візитівка нації».
Вчителі української мови та літератури  організували  перегляд відеороликів «Світоч  українського слова» », акцію «Проживемо день без суржика», філологічну гру  «Слів у мові мільйон…», написання диктантів на уроках мови  «Україна в нас одна» . Ознайомили учнів з відеоскрайбінгом  «10 цікавинок про українську мову» .
Міжнародний день рідної мови – це свято, яке сприяє духовному збагаченню  та зміцненню принципів толерантності в нашій шкільній родині.   
Конкурс читців-декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській»
20 лютого 2019 року у Рудня-Почаївському НВК відбувся огляд-конкурс читців-декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській»,  у якому взяли участь  17учнів.  Вони демонстрували оригінальність і виразність читання поетичних текстів Т. Г. Шевченка, а також артистизм і втілення сценічного образу. Нагадали всім присутнім, що твори Кобзаря – це Україна, сам народ, його духовність, неповторність . 
  Журі конкурсу відзначило високу виконавську майстерність учасників конкурсу.
Читці зуміли відтворити емоційну насиченість твору (внутрішнє «бачення», робота творчої уяви); висловили своє особисте ставлення та передали зміст і настрій слухачам.
Переможцями конкурсу у молодшій віковій категорії став Краплич Володимир (учень 4 – го класу) та Назарчук Назар (учень 7 - го класу).  А серед учнів старшої вікової категорії перше місце здобула учениця 11 класу Дженджелюк Надія. 
День Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2019 року у Рудня-Почаївському НВК відбулися заходи до Дня вшанування пам’яті  Героїв Небесної Сотні. По класах класні керівники  провели години спілкування «На варті наших душ – Небесна Сотня», де учні переглядали відеосюжети, читали вірші, присвячені Героям Небесної Сотні. У шкільній бібліотеці оформили фотодокументальну і книжкову  виставку «Небесна сотня. Герої нашого часу». У холі школи пройшла тиха акція «Ангели Пам’яті» на згадку про загиблих під час Революції Гідності. Завершились заходи, приурочені п’ятій річниці розстрілів на Майдані, хвилиною мовчання.
29 січня - День пам’яті бою під Крутами
Сьогодні виповнився 101 рік з того часу, як юнаки-герої пішли в безсмертя, показавши приклад мужності, відданості і незборимості духу. Цього дня у нашій школі була проведена загальношкільна лінійка, присвячена бою під Крутами «Спом’яни їх, не забудь!».
День Соборності
22 січня  2019 року,  з метою виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу,  у закладі було проведено захід «Буде Україна на Землі» , приурочений 100-річчю  Акта  злуки УНР та ЗУНР.
Новорічне свято
Новий рік – це яскраве, урочисте і веселе свято. Хай надія і віра в себе і свої сили надихає на здійснення найзаповітніших  мрій.
Напередодні канікул, 28 грудня,  учні запросили гостей НВК у стіни «новорічного аеропорту». Школярі показали веселі сценки, співали новорічних пісень і танцювали запальні танці.
День Святого Миколая
З метою виховувати любов до свят, традицій  і культури  українського народу, любов та повагу до ближнього, готовність зробити добру справу, прийти на допомогу у нашій школі пройшло свято під назвою «Святий Миколаю, ти до нас завітай!».
Андріївські вечорниці
Здавна існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію…
Тож 13 грудня учні 9 класу запросили всіх бажаючих до однієї з українських хат, де на гостей  чекали добра господиня та весела молодь, а також ворожіння, калита і танці
Музична вітальня «Музика – джерело благородства серця і чистота душі».
12 грудня 2018 учні 10 класу запросили учнів, вчителів та батьків в актову залу НВК на музичну вітальню «Музика – джерело благородства серця і чистота душі».  Зі сцени  звучали пісні, класичні твори музичного мистецтва, ліричні вірші про музику. Хлопці і дівчата виконали танець твіст, який повеселив багатьох.
Тиждень права
Щороку в нашій школі проходить Всеукраїнський тиждень права, в ході якого з учнями проводяться інформаційно-просвітницькі заходи з правової освіти.
У кожному класі був проведений Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. У бібліотеці була представлена тематична виставка «Світова книга про права людини». Учні переглянули та обговорили фільм «Країна іграшок». Школярі 8-11 класів прослухали лекцію «З історії прав людини».
З учнями 5-7 класів проводилась ділова гра «Діти та їх права», а учнями 8-9 класів інтерактивна гра «Права людини».
У конкурсі юних правознавців учні 10-11 класів мали можливість  показати свої знання, а також проявили себе свідомими громадянами України.
День памяті жертв голодоморів
У п’ятницю, 23 листопада,  у Рудня-Почаївському НВК проведено уроки пам’яті «Скорботна пам'ять поколінь». Була проведена лінійка, присвячена цим скорботним подіям.  Вшановано пам’ять загиблих від голоду хвилиною мовчання. Весь заклад долучився до акції «Запали свічку».
День Гідності та Свободи
У Рудня-Почаївському НВК 21 листопада відзначали День Гідності та Свободи – свято, приурочене початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року). У шкільній бібліотеці була представлена тематична виставка.  Класні керівники провели уроки мужності, а  педагог-організатор тематичну лінійку.
14 жовтня  -  День Захисника України
У нашій школі традиційно проводиться посвята учнів 5 класу у козачата, козацькі забави між учнями 5-8 класів, години спілкування по класах. Також, у  рамках заходів  до Дня захисника України, 12 жовтня у НВК відбувся фестиваль патріотичної пісні.
День учителя
Щороку, у першу неділю жовтня, у нашій  школі радісно вітають учителів із професійним святом — Днем учителя. Це прекрасна нагода подякувати їм за невтомну працю і безмежне терпіння.
О рідний, любий вчитель наш ласкавий,
Дбайливий друг наш з юних літ.
Ми вам слова принесли величаві
І наш учнівський радісний привіт
День фізкультури і спорту в Рудня-Почаївському НВК
 
Пришкільний відпочинковий табір «Романтик»
 
ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
1 червня ми всією дружньою шкільною сім’єю відзначали Міжнародний день захисту дітей. Після дружніх обіймів і привітань вихованці пішли до лісу. Під час прогулянки лісом спостерігали за живою природою, життям мурах і збирали суниці. Провели міні-змагання з вільної боротьби.
Найбільше сподобалось учням пісенне коло «Твої таланти, Україно!», де діти мали можливість показати свій музичний хист. Закінчилось свято музичним відпочинком з танцями, іграми і розвагами.   
ДЕНЬ КРАЄЗНАВСТВА
31 травня вихованці табору «Романтик» вивчали рідний край. Учні відвідали залізничний вокзал станції «Рудня-Почаївська», місцеве відділення Укрпошти. Радо відповідали на запитання вікторини «Люби і знай свій рідний край». Завершенням табірного дня  були ігри та розвагами на свіжому повітрі.
ДЕНЬ ФІЗКУЛЬТУРИ І СПОРТУ
«У здоровому тілі – здоровий дух». Під таким гаслом у таборі відбувся день фізкультури  і спорту. Діти брали участь  у різних спортивних змаганнях: малих олімпійських іграх, веселих естафетах, «Спортивних каруселях». Цікавою для учнів була спортивні вікторина, де вони проявили свої знання у сфері спорту.
Канікули! Канікули! Канікули!
29 травня 2018 у Рудня-Почаївському НВК відбулося урочисте відкриття табірної зміни табору «Романтик».
З великим захоплення вихованці табору створили вернісаж малюнків на асфальті «Світ очима дітей»,   в якому проявили креативність, оригінальність, творчість.
Після цього не менш захопливим став похід на річку. День закінчився святковою дискотекою.
   
День цивільного захисту
26 квітня 2018 року в Рудня-Почаївському  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» проведено День цивільного захисту з відпрацюванням практичних заходів з теми «Виникнення пожежі в навчальному закладі».
Основною метою Дня ЦЗ було:практична перевірка здатності учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя в умовах надзвичайних ситуацій; виховання впевненості учнів у ефективності заходів ЦЗ, що проводяться; формування та розвиток у учнів високих морально-психологічних якостей.
Головними завданнями Дня ЦЗ передбачалося: удосконалення педагогічним колективом та учнями теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій; практична перевірка здатності учнів діяти за сигналами оповіщення, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ.
   Під час проведення Дня ЦЗ відбулися практичні заходи з питань цивільного захисту керівного складу та фахівців ЦЗ закладу, педагогічних працівників, обслуговуючого персоналу, учнів 1-11 класів та вихованців ДНЗ.
При відпрацюванні практичних заходів з теми «Виникнення пожежі в навчальному закладі» від вчителя історії  надійшла інформація про виникнення пожежі в кабінеті історії на другому поверсі . Використовуючи основну систему оповіщення школи (електричний дзвінок) директором НВК було дано розпорядження : «Увага всім ! Пожежа.» проведено екстрену евакуацію учасникам освітнього процесу за встановленими маршрутами через основний та запасні виходи. Особисто директором та через відповідального з питань цивільного захисту здійснювався контроль за виконанням розпорядження.
     До участі у тренуванні було залучено пожежну частину Козинської ОТГ. Відбулися показові дії служби порятунку – 101: розгортання пожежного рукава, гасіння осередку загоряння, а також огляд-виставка аварійно-рятувальної техніки.
     Вчителем курсу «Захист Вітчизни» проведено комбіновані естафети, відпрацювання нормативів ЦЗ з учнями 7-11 класів; одягання індивідуальних засобів захисту (протигазів).
     Медична сестра НВК провела практичні заняття з надання домедичної допомоги потерпілому .
      Класними керівниками 1-11 класів проведено виховні заняття з питань ЦЗ та БЖД на тему : «Правила поведінки та дії в разі виникнення пожежі у НВК».
       Педагогом-організатором було організовано перегляд кінофільму з цивільного захисту для учнів 1-11 класів «Дії за сигналом «Увага всім!»» .
        Найменші учасники Дня цивільного захисту – вихованці ЗДО залюбки взяли участь у вивченні правил безпечної поведінки, опрацювавши посібник «Безпечні пригоди», виготовлений за ініціативи та сприяння навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, головного управління ДСНС України в Рівненській області  та  були присутні при проведенні всіх практичних занять на шкільному подвір’ї.
    Впродовж дня діяла виставка стінних газет, малюнків учнів 1-4 класів, розмальовок вихованців ЗДО з тем ЦЗ : надзвичайні ситуації, пожежна безпека, безпека життєдіяльності.
   Завершився  День цивільного захисту підведенням підсумків Дня цивільного захисту.
Шановні учні!
   Якщо у вас виникають питання, що стосуються збереження життя чи здоров'я, захисту прав інтересів, ви можете звернутися для вирішення своїх питань та надання допомоги до
       Хоружої Софії Миколаївни – директора НВК,
       Одарчук Ольги Михайлівни – заступника директора з навчально-виховної роботи,
       Басараби Іванни Володимирівни – практичного психолога.
   А також відкрита безкоштовна дитяча «гаряча» лінія громадської організації     «Ла Страда - Україна»
(0 800 500 225 або 116 111 з мобільного) для надання анонімних, конфіденційних психологічних, правових та інформаційних послуг.    Консультування по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години проводять компетентні у дитячих питаннях психологи, соціальні педагоги, соціальні працівники та юристи.
     Спортивна зима
     Ось нарешті ми дочекалися сніжної зими, щоб всі вихованці  Рудня-Почаївського НВК долучилися до проведення обласних конкурсів «Сніговик FEST», «Зимова фортеця», «Зимові рекорди» у рамках Всеукраїнських спортивних заходів «Спортивна зима». До проведення цих конкурсів залучені від найменших учасників НВК – вихованців дошкільного закладу до учнів 1-11 класів.  Світлини, зроблені  під час проведення конкурсів, засвідчують про чудовий настрій всіх учасників!
100-річчя бою під Крутами
З метою виховання  в підростаючого покоління поваги та любові до Батьківщини, національної свідомості, людської гідності, формування громадянина Української держави учні 8 класу підготували виховний захід «Соборна мати Україна -  одна на всіх». У шкільній бібліотеці тривала виставка до дня Соборності України та 100-річчя бою під Крутами. Впродовж тижня у 1-11 класах проведені уроки на тему: «Героїзм юних українців в обороні Батьківщини. 1918. Крути.». 29 січня відбулися заходи : Відеоперегляд «Пам’ятай про Крути» - для учнів 1-5 класів,  година спілкування «Вони були ще зовсім молоді» - для учнів 6-8 класів, усний журнал «Наш біль, наш сум, наша печаль» - для учнів 9-11 класів. Проведена загальношкільна лінійка «Пам’ яті героїв Крут присвячується».
День Соборності України
22 січня Україна відзначає 99 річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії Української Народної Республіки, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши:
«Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України.   Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.»
В Рудня -Почаївському НВК учні 8 класу підготували  виховний  захід "Україна - одна для всіх", приурочений  Дню Соборності України. Присутні мали можливість поглибити знання   з історії виникнення свята Соборності України, ознайомитися з цікавими фактами про Україну.
Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна — Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.
Новорічне свято
Новий рік – це яскраве, урочисте і веселе свято. Хай надія і віра в себе і свої сили надихає на здійснення найзаповітніших  мрій.
Напередодні канікул, 28 грудня у НВК відбулося Новорічне свято для учнів 6-11 класів. У стінах школи працював «новорічний ТВ канал». Програма телебачення була насичена різними цікавими заходами. Звучали передсвяткові новини, глядачі зупинялися на «Музичному пероні», побували на шоу «Танцюють всі»,  програмі «Фольк мюзік», передивилися соціальну програму «Панянка-Селянка».    
 
Свято Миколая
Ось настала чудова зимова пора: сніг, подарунки, радощі та гучний сміх!
У День Святого Миколая у НВК пройшов виховний захід «Ніч Святого Миколая», який показали учні 1-5 класів.  І хоча проведення свята вже стало традиційним, цього року воно було незабутнім і залишило відчуття казковості та чарівності у всіх, хто до нас завітав.
Андріївські вечорниці
Одним із улюблених свят нашого народу були вечорниці на Андрія, які завжди гуртували молодь і сприяли зародженню кохання поміж молодими людьми.
13 грудня 2017 року у Рудня-Почаївському НВК учням 9 класу вдалося відтворити атмосферу того часу. Вони організували справжні вечорниці.
Школярі  запропонували присутнім залучитися до традиційних забав, вкусити калиту і тим самим поринути в чарівну атмосферу українського свята.  Забавляли дев’ятикласники глядачів народними піснями та танцями. Відкриттям для усіх став танець-гра «Плескач».
Тиждень права
Щороку в нашій школі проходить Всеукраїнський тиждень права, в ході якого з учнями проводяться інформаційно-просвітницькі заходи з правової освіти.
Метою Тижня є формування правової свідомості, системи правових уявлень і переконань у вихованців; прищеплення учням поваги до прав і свобод людини; забезпечення знання й виконання ними законів; підвищення рівня правової культури; попередження асоціальних проявів в учнівському середовищі.
                У кожному класі був проведений Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.
              З учнями 5-7 класів проводилась ділова гра «Діти та їх права». Впродовж гри діти були учасниками різних вікторин та конкурсів, вчилися діяти дружно, вболівати одне за одного, радіти успіхам друзів.
У правовому конкурсі «Ти – людина, отже маєш права» учні 10-11 класів мали можливість  показати свої знання, а також проявили себе свідомими, активними громадянами України.
Всеукраїнський тиждень права пройшов весело і змістовно. Учні дізнались  багато нового,  цікавого, змогли випробувати свої знання з предмета.
День Збройних Сил України
Наша  України сьогодні – незалежна держава. Збройні Сили України покликані охороняти незалежність рідної землі. Ми любимо свою армію.
Українська армія може по праву пишатися своєю історією, своїми традиціями. Ніколи наші війська не загарбували чужих територій, не зазіхали на чуже добро, ніколи не були загарбниками.
Служити в ній – справа честі й обов’язку …
            6 грудня у спортивному залі школи відбувся виховний захід до дня Збройних сил України «Нумо, хлопці!», де юнаки мали можливість взяти участь у різноманітних спортивних змаганнях, а також у конкурсі на краще заплітання коси, приготування бутербродів. Цікаво і весело пройшло свято. 
Учні 7 класу підготували відкритий виховний захід «На захист рідної землі». Це була своєрідна подяка тим, хто віддає свої знання, мужність, силу та професіоналізм у справі захисту рідної землі.
 
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
В рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проходила з 27 листопада по 10 грудня 2017 року в Рудня-Почаївському НВК було проведено ряд заходів.
Практичний психолог створив інформаційний інтерактивний стенд «Захисти життя – зупини насильство», провела лекцію для батьків «На захисті дитини від насильства стоїть закон», тренінг «Шляхи протидії торгівлі людьми». Педагог-організатор разом з активом учнівського самоврядування виготовили буклети «Дитинство проти насильства», пам’ятки для учнів та батьків, організувала акцію «Рука допомоги».
Класні керівники провели виховні години «Міфи та факти» та урок «Права людини».
   Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей(дітей) хворих на ВІЛ.
Тиждень зарубіжної літератури
З 27 листопада по 1 грудня 2017 року у школі було проведено Тиждень зарубіжної літератури. Це дало змогу залучити учнів до скарбниці літературних і загалом духовних багатств, прищепити любов до слова, виховувати поціновувачів словесного мистецтва. Конкурси та вікторини мали на меті залучити школярів до пошукової діяльності, розширити їхній світогляд, доти змогу дізнатися більше про поетів та письменників, а цікаве, нестандартне, дизайнерське оформлення стінгазет допомогло вихованню в дітей естетичного смаку.
На закінчення тижня був проведений усний журнал «Там, де панують краса і спокій». Цей захід пройшов максимально змістовно та цікаво.  
День памяті загиблих від голоду
У п’ятницю, 24 листопада,  у Рудня-Почаївському НВК проведено уроки пам’яті «Скорботна пам'ять поколінь». Метою було поглибити знання в дітей про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, формувати історичне мислення, виховувати в учнів повагу до історичного минулого свого народу. Учні зачитали вірші про ті трагічні події та розповіді очевидців. Школярі відвідали шкільний музей, в якому ознайомилися з експозицією «Голод 1932-1933 років»
Була проведена лінійка, присвячена цим скорботним подіям.  Вшановано пам’ять загиблих від голоду хвилиною мовчання. Весь заклад долучився до акції «Запали свічку».
День Гідності та Свободи
З 20 по 24 листопада у навчальному закладі було проведено заходи до Дня Гідності та Свободи, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності.
У шкільній бібліотеці була представлена виставка «З любов’ю до України». Класні керівники провели уроки мужності «Слава Вам, герої». Педагог-організатор провела вечір пам’яті «Ушануймо героїв». Вразив школярів перегляд документального фільму «Острів небайдужих».  
 
Тиждень української мови
Протягом тижня було проведено ряд виховних заходів. Розпочався тиждень творчою майстернею: виставкою дитячих малюнків на тематику вивчених творів та тематичною виставкою художньої, наукової,  публіцистичної  літератури. Діти мали змогу переглянути твори письменників, прочитати, ознайомитись з різними посібниками, презентували власні ілюстрації до  відомих творів.
Цього ж  дня пройшла урочиста лінійка "Що за диво - наша мова", в якій взяли участь учні  7-9 класів, прочитавши віночок українських поезій.
У вівторок, 7 листопада, у школі   проходив   конкурс на кращий калейдоскоп вишиванок  «Вишиванка – символ Батьківщини».  Багато емоцій викликала виставка-вернісаж "Бабусині вишиванки", представлені учнями 9 класу, усі отримали заряд позитивних емоцій.
Також, у наполегливій боротьбі та захоплюючій атмосфері пройшов  КВК  «Мова кожного народу неповторна і своя» серед учнів 8 – 9 класів,  перемогу здобула команда «Патріоти».
У середу, 8 листопада, проходили дебати «Чи потрібна двомовність в Україні?» (10-11класи), метою  яких було формувати патріотичні почуття, активну життєву позицію, розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.
Класні керівники провели  усний журнал-екскурс на тему: «Мово рідна, слово рідне! Подорож у світ мови», в рамках якого була проведена презентація «Нестор-літописець» для учнів школи, в якій   повідомлялась  історія походження свята, розвиток української мови, пригадались імена відомих фундаторів нашої мови. Учні зачитали уривки з «Повісті минулих літ», ознайомились з основними періодами розвитку української мови, видатними мовознавцями, винайденням алфавітного письма і книгодрукуванням тощо.
У четвер, 9 листопада, пройшла розважальна гра знавців української мови для учнів початкових класів «Із слова починається людина, Із мови починається мій рід...» та інтелектуальна гра «Я люблю Україну» (5-6 класи) Учасники  із задоволенням декламували поетичні перлини про мову, розігрували сценки, співали пісні, танцювали.
Учні та вчителі долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який  у цьому році проходив під гаслом «Нас багато, ми різні, нас всіх об’єднує спільна мета».  Тема диктанту – «Наші пісні».
У п’ятницю, 10 листопада, пройшла лінгвістична гра-естафета «Чари рідної мови»(учні 5-7 класів). З великим задоволенням діти подорожували сторінками улюблених казок; демонстрували знання та творчі  здібності.
Старшокласники презентували «Літературне кафе: сучасна література очима українців» (9-11 класи). Одинадцятикласники  показали грунтовні дослідження і знання з даної теми, презентували свій результат роботи в усних повідомленняхта мультимедійній презентації.
 
70-ті роковини операції «Захід»
Операція «Захід» – одна з наймасовіших і короткотермінових сталінських депортацій цивільного населення Західної України з метою знищення «соціальної бази» українського визвольного руху.
У НВК з метою  вшанування пам’яті жертв примусового переселення у 1947 році українців із Західної України до Сибіру (70-ті роковини операції «Захід») було проведено тематичні  уроки, лекція, бесіди про події, пов’язані з операцією «Захід» 1947 року. Було приспущено Державний Прапор України.
Тиждень правових знань
Тиждень правових знань у Рудня-Почаївському НВК було проведено з метою активізації творчої та пізнавальної діяльності учнів, надання можливості учням презентувати набуті знання у нестандартних формах роботи.
           Так у рамках тижня правових знань  були проведені заходи, які спрямовані на забезпечення захисту прав дитин, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. До заходів були залучені учні 1-11 класів.
          Вчитель правознавства ознайомила учнів 9-11 класів з юридичною літературою та нормативними документами, провела інтерактивні ігри.  Школярі розгадували кросворди та ребуси на правову тематику. Практичним психологом було проведено тренінг «Твоє життя – твій вибір».
         День Захисника України
          14 жовтня в Україні відзначається одне з найбільш шанованих православних свят – Покрови Пресвятої Богородиці, в народі його ще називають Третя Пречиста. Цього дня  ми з вдячністю і вірою приймаємо заступництво і клопотання за нас перед Богом Пресвятої Діви Марії..
За день до цього свята у нашій школі традиційно проводиться посвята учнів 5 класу у козачата, так як 14 жовтня ми вшановуємо славних українських козаків, покровителькою яких вважається Богородиця.
П’ятикласники  сумлінно готувалися до цього дня: вивчили клятву, козацьку пісню, вірші про минуле козаків, підготували українські національні костюми.
І от під звуки козацького маршу  з піднесеним настроєм увійшли вони у козацьку родину, яка прийняла їх з відкритими обіймами.
Хочеться вірити, що  наші молодші друзі  будуть гідно носити звання «козак» і ніколи не спаплюжать його.
В рамках заходів  до Дня захисника України 11 жовтня у НВК відбувся фестиваль патріотичної пісні. Кожен клас виступив із патріотичною піснею.  В залі витав дух національного піднесення та єднання.
          День Вчителя
У прекрасну пору року починається новий навчальний рік. А це означає, що попереду нелегка, копітка праця для учнів та вчителів. Це час, коли шелестить падолистом осінь, і снує  в лузі мереживо бабиного літа, час, коли червоні айстри пломеніють над землею, немов дарують весь свій жар любові нашим учителям. Це, безперечно, нова сторінка в житті наставників молоді – педагогів. Їм сіяти добре, розумне, вічне.
Як хочеться подарувати  приємні хвилинки  радості цим людям, що і зробили учні Рудня-Почаївського НВК з нагоди Дня вчителя.
Після святкової лінійки, на якій вчителі виступили в ролі учнів 12 класу, а учні 11 класу -  адміністрацією школи, уроки у класи пішли проводити випускники школи, які ретельно підготувалися до виконання обов’язків учителя.
Користуючись нагодою, хочеться ще раз звернутися до педагогів школи із словами вдячності і побажати від щирого серця:
Нехай старання ваші і труди
Помножать успіхи у ріднім колективі,
Живіть в добрі і радості завжди
І будьте все життя щасливі.
08.09.2017
                День фізкультури та спорту України в НВК
         
Бесіди по класах "Стань в ряди олімпійців"
          Виставка тематичної літератури в бібліотеці
          Веселі естафети (учні 1-4 класів)
          Змагання "Стрибки через скакалку" (дівчата 5-11 класів)
          Підтягування на перекладині (хлопці 5-11 класів)
          Змагання "Велосипедна прогулянка"